książki wydawnictwa cambridge university press

Kupowanie książek od Cambridge University Press – dlaczego warto?

12/05/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Kupowanie książek cały czas jest bardzo popularne w naszym kraju. Przeważnie wiąże się to z pewną kulturą czytania książek, która doskonale sprawdza się jako kontra do całego szumu medialnego i braku czasu w naszym życiu, z różnych powodów. Posiadanie dużej ilości wolumenów daje niesamowity komfort czytania tego, co tak naprawdę chcemy i nie jesteśmy wtedy zmuszeni do czytania jednej czy dwóch książek. Przeważnie każdy z nas ma swoje ulubione wydawnictwa, które zapewniają lekturę „na poziomie”. Postanowiliśmy wziąć pod lupę książki od wydawnictwa Cambridge University Press. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Niesamowicie długa historia

Są wydawnictwa, za którymi stoi historia dająca wiele do myślenia czytelnikowi. Książki wydawnictwa Cambridge University Press są wydawane od bardzo dawna, a by być dokładnym to od 1534 roku, kiedy to król Henryk VIII wydał edykt na jego działalność. Nie można zapomnieć o tym, że jest to najstarsze wydawnictwo działające na świecie. Tak więc jest to prawie 600 lat historii wydawania najróżniejszych ksiąg, a Cambridge University Press nadal działa. 

Szeroki zakres wydawanych pozycji

Jako, że książki od niektórych wydawnictw nie różnią się niczym i każde z nich specjalizuje się w jednym gatunku, to angielskie wydawnictwo poszło znacznie dalej. Dziś wydają książki nie tylko naukowe, ale i również publikacje medyczne, podręczniki akademicki, a nawet co ciekawe, modlitewniki oraz Biblię. Szlachetny rys naukowy nie został zgubiony i nadal główna działalność wydawnictwa sprowadza się do przekazywania wiedzy na poziomie edukacji niższej oraz wyższej. Książki wydawnictwa Cambridge University Press znajdziesz m.in. na https://ksiegarnia.pwn.pl/cambridge.