astrofizyka w pigułce

O czym jest książka Astrofizyka w pigułce?

11/24/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Czym charakteryzuje się przestrzeń i czas? Jak jest rola człowieka we wszechświecie? Jakie znaczenie ma wszechświat dla człowieka? Astrofizyka to temat równie intrygujący, co trudny dla osób, które nie mają wykształcenia fizycznego. Niemniej stanowi intrygującą dziedzinę wiedzy, a książka „Astrofizyka w pigułce” autorstwa Stena Odenwelda w przystępny i zrozumiały sposób tłumaczy zawiłości tego świata, podając odpowiedzi na wymienione pytania.

Astrofizyka w pigułce, czyli pasjonujący opis wszechświata

Nie każdy może pozwolić sobie na rozmyślania o kosmosie i jego naturze. Tymczasem amerykański astronom sprowadza wszechświat na ziemię, podając o nim podstawowe informacje z odrobiną poczucia humoru, pozwalając lepiej zrozumieć jego znaczenie. Książka należąca do kategorii literatury popularnonaukowej przybliża niezwykle pasjonujący temat w sposób zwięzły i zrozumiały, stanowiąc idealny pomysł na spędzenie wieczoru.

książki

Czym jest astrofizyka?

Astrofizyka to dyscyplina naukowa wyjaśniająca procesy astronomiczne, jak i pochodzenie obiektów znajdujących się we wszechświecie, biorąc pod uwagę działanie sił na materię. Autor wyjaśnia między innymi koncepcje promieniowanie tła i ewolucji gwiazd. Książka została wielokrotnie nagrodzona za prosty i ciekawy sposób przedstawienia trudnych treści i popularyzację nauki. „Astrofizyka w pigułce” to kompendium wiedzy dla laików z ciekawymi ilustracjami, które przybliżają do wiedzy o wszechświecie i pozwalają go lepiej zrozumieć i wyjaśnić pewne kluczowe zagadnienia.