książki

Czy „Filozofia starożytna w Pigułce” jest dobrym źródłem wiedzy o filozofach?

11/22/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Filozofia starożytności bez wątpienia odcisnęła się mocno na nauki humanistyczne. Bez niej świat wyglądałby całkiem inaczej niż współcześnie. Temat ten w swojej książce chciał szczegółowo przedstawić Michael Moore. Czy książka Filozofia starożytna w Pigułce jest dobrym źródłem wiedzy o Sokratesie albo Platonie? 

Co znajdziemy w książce? 

Michael Moore w swojej książce stara się przedstawić wszystkie ważne nurty filozofii starożytnej. Nie zabraknie tu konceptów filozofów zarówno greckich, jak i rzymskich. Opisane są wczesne teorie na temat budowy świata Pitagorasa i Talesa, a także późne nauki stoickie Marka Aureliusza. Pomiędzy nimi opisane są poglądy tak ważnych dla filozofii osób jak Sokrates, Platon oraz Zenon. Nie zabraknie tu ich słynnych paradoksów, koncepcji na temat moralności i teorii, które na zawsze zmieniły zachodnią cywilizację. 

książka filozofia starożytna

Dla kogo przeznaczona jest książka? 

Dużą zaletą książki Filozofia starożytna w Pigułce (https://ksiegarnia.pwn.pl/Filozofia-starozytna-w-Pigulce,914948870,p.html) jest jej przystępność. Dzięki temu nie jest jedynie przeznaczona dla doktorów filozofii na uczelniach. Michael Moore stara się przetłumaczyć ważne zagadnienia w taki sposób, żeby zrozumiał je każdy czytelnik. Teorie nie są jednak spłycone i uproszczone. Książka jest świetnym źródłem rzetelnej informacji, z której sporo dowiedzą się także specjaliści w tym temacie.

W przeciwieństwie do wielu tytułów filozoficznych bardzo dobrze się ją czyta. Wiele osób zraża się do filozofii, biorąc się początkowo za zbyt skomplikowane książki. „Filozofia starożytna w Pigułce” to idealne rozpoczęcie przygody z tą fascynującą gałęzią nauki.