komiksy science fiction

Jakie są najlepsze komiksy science fiction?

10/18/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Science fiction od zawsze było jednym z ważniejszych gatunków, jeśli chodzi o komiksy. Często wiązały się one z ekranizacjami, które podbijały w ten sposób dużą widownię. Wiele z tych tytułów to nie tylko tytuły dla młodszych czytelników, ale również świetnie lektury dla dorosłych. Które komiksy science fiction uznawane są za najlepsze?

Komiksy superbohaterskie 

Sporo tytułów łączy tematykę sci-fi z kinem superbohaterskim, czego przykładem jest seria „X-Men”. Sporą popularnością cieszyły się swojego czasu „Superman” lub „Green Lantern”, które doczekały się ekranizacji. Ostatnio sporo zamieszania narobił „Niezwyciężony”, który opowiada o historii nastolatka z nadprzyrodzonymi mocami, którego celem jest ratowanie wszechświata. Ten sam tytuł nosi zresztą słynne dzieło Stanisława Lema, które doczekało się swojej wersji obrazkowej. Komiksy science fiction mogą być nastawione na poczucie humoru, czego świetnym przykładem są „Strażnicy Galaktyki”. 

komiksy science fiction

Komiksy ze znanymi ekranizacjami  

Wiele osób nie wie, że ich ulubiony film lub serial powstał na podstawie komiksu. Część z nich z kolei jest ich kontynuacją w formie papierowej. Komiksy science fiction typu „Star Wars”, „Matrix” lub „Mad Max” świetnie rozwijają historię znaną z filmu. To samo zresztą w przypadku seriali w rodzaju „Stranger Things”. Warto także wspomnieć o komiksach japońskich, zwanych mangami. Do najlepszych zalicza się „Akirę”, „The Promised Neverland” lub „Ghost in the Shell”. Dla młodszych czytelników idealne będą „Aria” lub „One Punch Man”.