Podręczniki do liceum – to musisz wiedzieć przed zakupem

08/17/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Potrzebne są Ci podręczniki do liceum dla syna lub córki? Wertujesz informacje dotyczące podręczników do różnych przedmiotów? Nie jesteś pewien, które podręczniki do geografii będą potrzebne Twojemu dziecku? Sprawdź kilka informacji, które przydadzą Ci się, zanim dokonasz zakupu.

Podręczniki do liceum a nowa podstawa programowa

Jedną z istotniejszych informacji, jakie przydadzą Ci się przy zakupie, jest ta, jaki podręcznik wskaże nauczyciel danego przedmiotu. Choć wszystkie, które są używane na lekcjach, muszą być zgodne z podstawą programową, jednak istnieje całe mnóstwo podręczników do danego przedmiotu. Dlatego warto zawczasu dowiedzieć się, który podręcznik do geografii wybrała nauczycielka tego przedmiotu, a który wskazał matematyk. Jest to szczególnie ważne w szkołach ponadpodstawowych, zwłaszcza po reformie z 2019 oraz 2020 roku, która wprowadziła nową podstawę programową i związana była z likwidacją gimnazjów. Od tej reformy oraz wprowadzenia kolosalnych zmian w edukacji, wprowadzone zostały nowe podręczniki, zgodne z obowiązującą podstawą programową. Takich też podręczników należy szukać.

Podręczniki od różnych wydawców

Podręczniki to asortyment bogaty oraz bardzo zróżnicowany. Wystarczy rzucić spojrzeniem na ilość wydawnictw, które wydają podręczniki. Do najpopularniejszych należą dziś przede wszystkim;
– Nowa Era
– Operon
– Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Są to wydawnictwa, które tworzą podręczniki dla wszystkich klas szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Podręczniki do liceum – zakup tylko na własny koszt

Rodzice uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, prawdopodobnie poczują się niekomfortowo, kiedy okaże się, że muszą nabyć podręczniki do szkoły ponadpodstawowej na własny koszt. Wraz z ukończeniem bowiem podstawówki, kończy się program finansowania podręczników szkolnych przez państwo. Teraz wybierając podręczniki do geografii (w księgarani Tantis), angielskiego, czy matematyki, rodzic musi liczyć się z poniesieniem kosztów zakupu kompletu podręczników. Z tego powodu warto przyjrzeć się uważnie ich cenom w różnych księgarniach internetowych, porównać je i wybrać tam, gdzie kupić da się je najtaniej.