Kultowe komiksy, które każdy z nas pamięta

07/05/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Co prawda komiksy były książeczkami, które jeszcze w latach 90-tych i pierwszej dekady XXI wieku były bardzo popularne wśród młodzieży, jednak technologia wyparła takie zainteresowanie u dzieci, natomiast trzeba też przyznać, że są osoby, które jeszcze do dziś kupują nowe, jak i używane numery różnych komiksów. Postanowiliśmy bliżej przypomnieć naszym czytelnikom, jakie komiksy były modne w ubiegłych latach i niektóre z nich nadal są wydawane. Jakie były to hity? Sprawdziliśmy to i zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Kaczor Donald

Komiksy z przygodami Kaczora Donalda i jego otoczenia były bardzo często kupowane przez młodych czytelników. Wydawnictwo Egmont wydaje je już od 1994 i dziś jest dwumiesięcznikiem. Trzeba jednak powiedzieć, że jest to pismo, które do dziś ma swoją stałą bazę czytelników, którzy zdążyli się już zestarzeć wraz z losami Donalda https://egmont.pl/bohater/Kaczor-Donald,h,811031, Daisy, Sknerusa czy też trójki uroczych jego siostrzeńców Hyzia, Dyzia i Zyzia.

Co prawda dziś już tak wiele osób nie czyta, jednak w czasach szkolnych był to absolutny hit, a co wierniejsi fani kupowali nawet „Gigant”, który był wydany odrobinę inaczej i był grubszy oraz droższy od wtedy dwutygodnika jakim był komiks Kaczor Donald.

Kajko i Kokosz

Prawdziwie polska historia, która już obrosła legendą, bo jest to komiks wydawany od 1972 roku, co na pewno jest chwalebne. Opowiada on o losach słowiańskich wojów mieszkających w grodzie Mirmiła, a ich głównymi wrogami są Zbójcerze. Warto powiedzieć, że komiks doczekał się licznych bajek, a bajka ma w dzisiejszych czasach tak dużą rozpoznawalność, że nawet doczekała się produkcji animowanej na Netflixie.

Czarodziejka z księżyca

Musieliśmy przygotować coś dla małych dziewczynek, które w dzieciństwie oglądały bajkę o tym samym tytule. Ogromną popularnością cieszyła się również bajka emitowana w Polsacie. „Czarodziejka z księżyca” opowiadała o losach Bunny oraz jej przyjaciółek.

Nie mogło zabraknąć również przystojnego Tuxedo czy też Luny, doradzającego kota. Komiks jak i bajka jest oparta na anime i była to typowo pierwsza produkcja, jak i komiks skierowany do płci pięknej.