harry potter i przeklęte dziecko

Harry Potter i przeklęte dziecko

07/05/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” stanowi ósmą część przygód słynnego młodego czarodzieja. Z tą różnicą, że chłopiec, który przeżył, nie jest już chłopcem, a dorosłym mężczyzną pracującym w Ministerstwie Magii. Po wielu niebezpiecznych przygodach, zakończonych klęską Lorda Voldemorta, Harry Potter wiedzie szczęśliwe, spokojne życie wraz ze swą żoną i trójką dzieci. Nic nie zakłóca jego spokoju. Jak się później okaże — do czasu.

Harry Potter na deskach teatru

Historia o Harrym Potterze zdobyła niezliczoną ilość fanów na całym świecie. Po niespełna 10 latach od wydania 7 części sagi, J. K. Rowling postanowiła na powrót zabrać czytelników do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W tym przypadku jednak historia nie jest opowiedziana w formie powieści, a scenariusza teatralnego. Co więcej, książka ma aż trzech autorów, bowiem do powstania kontynuacji przyłożyli rękę John Tiffany oraz Jack Thorne. W ten oto sposób w 2018 roku, na deskach londyńskiego Palace Theatre, widzowie mieli okazję śledzić dalsze losy swoich ulubionych bohaterów oraz ich dzieci. Przez wzgląd na to, że niewielu szczęśliwców miało okazję obejrzeć sztukę, niedługo później do sprzedaży trafił scenariusz spektaklu.

harry potter i przeklęte dziecko

Czarny Pan powraca? 

W siódmej części przygód Harry’ego Pottera czytelnicy mogli śledzić triumf dobra nad złem, do którego przyczynił się główny bohater, wraz ze swymi przyjaciółmi. Może się wydawać, że moc potężnego Lorda Voldemorta bezpowrotnie została złamana. Jednak rozsiane przez niego zło dalej się ukrywa, czekając na właściwy moment, by zaatakować. Czy jego celem staną się teraz dzieci słynnego Wybrańca? Na to pytanie odpowie czytelnikom młody Albus Severus Potter — najmłodszy syn słynnego Harry’ego. Małomówny Albus jest zupełnym przeciwieństwem swojego ojca — nie interesuje się quidditchem, przytłacza go sława swoich rodziców, a na domiar złego trafia do Slytherinu. Tam zaprzyjaźnia się z synem największego wroga swego ojca ze szkolnych lat — Scorpiusem Malfoyem. Ta dwójka wpakuje się w duże kłopoty, powodując straszliwy zamęt w teraźniejszości i… przeszłości. 

Jak skończy się ta historia? Czy pogromca Voldemorta znów zdoła ocalić czarodziejski świat i swego syna? „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” da odpowiedź na te pytania. Książka dostępna na tantis.pl.