Książki uwielbiane przez psychologów

05/04/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Niektóre gatunki literackie są szczególnie uwielbiane przez osoby o określonych zainteresowaniach, zbliżonych do ich hobby lub pracy zawodowej. W ostatnich latach na popularności bardzo zyskują książki z gatunku thriller i kryminał, autorów tego gatunku przybywa niemalże jak przysłowiowych grzybów po deszczu, więc jest także w czym wybierać.

Coś więcej niż zwykła powieść

Osoby, które zawodowo lub nawet tylko hobbystycznie pasjonują się naturą człowieka, jego zachowaniami i podejmowanymi decyzjami, wiele wyniosą z lektur wspomnianych wcześniej kryminałów i thrillerów.

Książki te https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Psychologia-Psychoterapia,2195654,k.html nierzadko zaliczane są do grona książek psychologicznych, ponieważ zazwyczaj przedstawiają bardzo obrazowo profile różnych morderców i kryminalistów.

Ukazanie całościowego obrazu postaci tak skomplikowanej, nierzadko chorej psychicznie lub po prostu mocno skrzywdzonej przez los, wymaga szerokiego spojrzenia. Bardzo istotna jest przeszłość danej postaci, warunki, w jakich się wychowywała czy edukacja jaką zdobyła.

Nierzadko świetnie przedstawiane są także relacje rodzinne i społeczne. Taka lektura to coś więcej niż rozrywka. To doskonały sposób na wejście w skomplikowany umysł zbrodniarza lub nawet psychopaty.

Książki psychologiczne – pozycje naukowe

Wśród książek psychologicznych nie braknie, oczywiście, rzetelnych publikacji naukowych autorstwa znanych i poważanych w środowisku badaczy i naukowców.

Pełne zrozumienie niektórych procesów zachodzących w umysłach morderców wręcz wymaga pewnej teoretycznej wiedzy na temat ludzkiego mózgu i procesów w nim zachodzących.

Nawet jeśli lektura takiej książki wydaje się trudna i wymagająca warto dać jej szansę, ponieważ wiele z niej można wynieść.

Wiele jest książek, które mimo poważnej tematyki, napisane są prostym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że lektura jest naprawdę przyjemna i bardzo satysfakcjonująca.