książki z dużą czcionką

Dobra książka dla każdego

05/03/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Czytanie książek jest jednym z najtańszych sposobów spędzania wolnego czasu oraz relaksu i oderwania myśli od codzienności. Książki bowiem można pożyczać od znajomych i rodziny albo wypożyczać z miejscowej biblioteki, wcale nie trzeba ich kupować. Jednak, co w sytuacji, kiedy wzrok przestaje nadążać za drobnym drukiem? Czy jedynym wyjściem jest przerzucenie się na audiobooki?

Książki czytane i nie tylko

Osoby, którym pewne trudności sprawia czytanie książek papierowych z uwagi na ich małą czcionkę, mogą szukać alternatywy w postaci książek czytanych, czyli tak zwanych audiobooków.

Oferta audiobooków stale się rozrasta, zazwyczaj nie ma większych trudności z dostaniem w tej wersji nawet nowości wydawniczych.

Innym sposobem jest korzystanie z czytników książek https://ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery, które dają możliwość dostosowania wielkości czytanego tekstu do własnych potrzeb.

Jednak jeśli ktoś ma ogromny sentyment do tradycyjnej, papierowej książki – a wiele osób jest, bo ten kontakt z zadrukowanymi papierowymi stronami jest niezastąpiony – to warto szukać książek z dużą czcionką.

Książki dla słabiej widzących

Osoby słabowidzące, ale nie tylko te z orzeczoną niepełnosprawnością, ale także osoby starsze lub schorowane, bardzo często szukają w swoich bibliotekach działu książki z dużą czcionką.

Nie jest to obecnie już nic nadzwyczajnego. Wiele bibliotek wychodzi na przeciw potrzebom swoich czytelników i stara się posiadać w swoich zasobach książki, z których będzie mogła skorzystać każda osoba.

Ponadto, warto pytać o takie egzemplarze także w księgarniach. Bardzo często księgarze mają szerszą ofertę dostępnych pozycji prosto od wydawnictwa.

Oprócz tego, zainteresowanie takim drukiem da im sygnał, że wśród czytelników jest zapotrzebowanie na tego typu pozycje. Warto, żeby osoby związane bezpośrednio z dystrybucją książek miały tego świadomość.