Kicia kocia - książka

Jakie książki Kicia Kocia wybrać?

01/27/2021 Autor molksiazkowy Wyłączono

Nie bez powodu książki Kicia Kocia cieszą się ogromną popularnością. Prosty język, ciekawe historie oraz atrakcyjne ilustracje sprawiają, że wiele dzieci oszalało na punkcie tytułowej bohaterki oraz jej przyjaciół. W skład serii wchodzi kilkadziesiąt pozycji, przez co wiele osób nie ma pojęcia, jakie bajki wybrać na początek. Być może poniższe propozycje okażą się pomocne, a więc warto się z nimi zapoznać. Oprócz tego nie zaszkodzi sprawdzić recenzji wystawione przez rodziców.

Kicia Kocia i straszna burza

Książki Kicia Kocia uczą malucha, jak skutecznie radzić sobie z problemami dnia codziennego. Wiadomym jest, że nie wszystkie zdarzenia można przewidzieć. Anomalie pogodowe bardzo często stanowią źródło ogromnego strachu. Prezentowany tytuł sprawi, że smyk dowie się, jak należy postępować podczas burzy. Znalezienie bezpiecznego schronienia nie zawsze jest łatwe. Ponadto, dziecko powinno dowiedzieć się, jakich zachowań unikać (m.in. skrywania się pod drzewami).

Kicia Kocia mówi: NIE!

Kicia Kocia nie zawsze jest grzeczna – zupełnie tak, jak każde dziecko. W tej odsłonie główna bohaterka udaje się z mamą do supermarketu na zakupy. Przez całą wizytę w sklepie buntuje się, zrzuca towary z półek, a także ucieka. Rodzicielka stara się wytłumaczyć jej, dlaczego nie można się tak zachowywać. Przypadkowe spotkanie z przyjacielem to okazja do wspólnych psot. Niestety zabawa okazuje się zgubna w skutkach, ponieważ rodzice zniknęli w gąszczu sklepowych alejek.

Kicia Kocia na rowerze

W prezentowanej książeczce Kicia Kocia otrzymała od rodziców wymarzony rower. Nauka jazdy wcale nie przebiega tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Tytułowa bohaterka przewraca się pomimo dużego zaangażowania. Nie zamierza się jednak poddawać! Ważną kwestią jest również stosowanie akcesoriów ochronnych, dzięki którym upadek jest minie dotkliwy. Kask na głowie to absolutna podstawa! Dzięki opisywanej bajce Kicia Kocia smyk znajdzie motywację do tego, aby sukcesywnie uczyć się jazdy na jednośladzie, nawet jeśli początki są trudne.