O czym są najsławniejsze komiksy?

11/21/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Komiksy to bardzo ciekawy gatunek będący połączeniem tekstu i grafiki. Są one popularne wśród dzieci i młodzieży, choć wiele tytułów zdobyło też uznanie dorosłych odbiorców. Z tego powodu warto jest zastanowić się, o czym są najsławniejsze komiksy?

Superbohaterowie

Wiele komiksów to opowieści o herosach. Bardzo często główny bohater ma supermoce albo dostęp do wyjątkowego sprzętu, który daje mu nadludzkie zdolności. Główny bohater wykorzystuje je najczęściej do wypełnienia bardzo trudnej misji, pokonania wroga i uratowania ludzkości. Taki schemat fabuły można zaobserwować we wielu komiksach. Jest on na tyle popularny, że również bardzo często pojawia się w filmach. Komiksy o superbohaterach są chętnie przenoszone na ekrany kinowe.

Życie licealistów

Z racji tego, że wiele komiksów jest kierowanych do młodzieży, to częstym ich tematem jest życie licealistów. Ten typ komiksów opowiada o szkolnym życiu, perypetiach młodych ludzi i ich problemach. Często też pojawiają się w nim wątki miłosne. Bardzo popularne są komiku łączące dwa najpopularniejsze motywy – superbhaterów i nastolatków. W tym ujęciu to właśnie licealista ma super moce, więc musi stawić czoła nie tylko dojrzewaniu, ale też złoczyńcy.

Ciekawe i popularne komiksy można znaleźć na Egmont.pl.