Książki z serii romans z szejkiem – literatura, która może nieco zmodyfikować nasze wyobrażenia o egzotycznych kulturach

10/02/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Mówią, że harlequiny są niewiele warte. Zdaje się jednak, że seria książek romans z szejkiem bezapelacyjnie przeczy tej tezie. A to dlatego, że gdy się tylko pojawiła. Długo nie zagrzała miejsca na księgarnianych półkach.

Co pomogło jej przekonać do siebie czytelników?

A choćby jej nietuzinkowa fabuła. W życiu codziennym rzadko dochodzi do tego rodzaju mezaliansów i życiowych zakrętów. Zwykłym turystkom raczej nie zdarza się nawiązywać romansu z szejkiem oddalonego o setki kilometrów państwa.

Książki z serii romans z szejkiem wyróżnia też prostota językowa. W związku, z czym przemawia ona do wszystkich nie tylko dobrze i gruntownie wykształconych czytelniczek. Poza tym tego rodzaju literatura pozostawia mnóstwo miejsca na fantazje i domysły, a to zawsze sprzyja jej sprzedaży.

Książki z serii romans z szejkiem- kiedy są dobrym podarunkiem?

Na pewno wtedy, gdy wiadomo, iż ucieszą obdarowaną osobę. Po drugie są one trafionym pomysłem również wtedy, gdy osoba obdarowana chętnie zagłębia się w nowych gatunkach literackich, które do tej pory były jej obce.

Książki z serii romans z szejkiem na pewno spodobają się obdarowanym kobietom marzącym skrycie o zagranicznych podróżach i poznawaniu egzotycznych kultur.

Więcej na temat książek z tej serii można znaleźć na Księgarnia.PWN.pl.