Książki popularnonaukowe są wyjątkowo lubiane

08/12/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Mimo nieograniczonego dostępu do Internetu i telewizji, tradycyjna książka w formie papierowej nadal uważana jest za najlepszy nośnik wiedzy. Wydawnictwa publikują kolejne pozycje, drukują nowe nakłady, wznawiają wydania. Czytelnicy chętnie robią zakupy w księgarniach online lub u stacjonarnych księgarzy.

Popularne dziedziny nauki

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się książki popularnonaukowe dla dorosłych, dla młodzieży, jak i dla dzieci. Najpoczytniejsze są opracowania historyczne, biologiczne, psychologiczne, techniczne i astronomiczne. Autorzy tacy jak Norman Davies, Yuval Noah Harari czy Stephen Hawking stale goszczą na liście bestsellerów.

Świadczy to o tym, że ludzie nie chcą czytać tylko dla zabicia czasu. Pragną przede wszystkim przyswajać wartościowe treści, które ich czegoś uczą. Poszerzać horyzonty.

Książka to doskonały prezent

Wbrew temu, co mówi znana anegdota, w której policjant zapytany o to, czy chciałby dostać książkę, odpowiada, że nie, bo jedną już ma. Ładne, bogato ilustrowane wydanie w twardej oprawie jest eleganckim i stylowym upominkiem na dowolną okazję.

Książki popularnonaukowe znajdziesz na tej stronie

Każdemu można wręczyć publikacją popularnonaukową na ciekawy temat. Szczególnie jeśli jest on zbieżny z obszarem zainteresowań obdarowywanego.