Będę mistrzem ortografii

08/08/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Kiedyś słowniczek ortograficzny był obowiązkowym wyposażeniem każdej domowej biblioteczki. Dziś, w dobie Internetu, zamiast zajrzeć do słowniczka, korzystamy z tych internetowych, gdzie wystarczy wpisać interesujący nas wyraz, by poznać jego prawidłową pisownię, często już wraz z zasadą. Mimo to nasza pisownia jest coraz gorsza.

Taka bolączka naszych czasów

Koszmarne błędy ortograficzne w publicznych postach różnie są tłumaczone. A to brakiem polskiej klawiatury, a to, że z telefonu i szybko, albo że takie czasy i już. Prawda jest jednak taka, że nic nie usprawiedliwi notorycznego popełniania wciąż tych samych błędów. To coś, co można zdecydowanie poprawić. Wystarczą systematyczne ćwiczenia ortograficzne https://www.eduksiegarnia.pl/ortografia-gramatyka. Jest nawet kanon najczęściej popełnianych błędów w Internecie. Jeśli naprawdę mamy z tym problem, poświęćmy choćby dziesięć minut dziennie na jeden zabawny quiz ortograficzny.

Zachęćmy też innych

Ćwiczenia ortograficzne online mają to do siebie, że zawsze możemy pochwalić się swoim wynikiem na popularnych portalach społecznościowych. Nie zawsze jest się jednak czym pochwalić, ale systematyczność się opłaca i z czasem możemy stać się prawdziwymi mistrzami ortografii. W tej kwestii zdecydowanie warto się chwalić. Regularnie powtarzane zadania i quizy utrwalają na długo poprawną pisownię. Często reguły podane są w tak atrakcyjny sposób, że jest to świetna rozrywka i zabawa dla całej rodziny. Nie dość, że my skorzystamy, to jeszcze uczymy dziecko, że bezbłędne pisanie to duża wartość i warto do niej dążyć.