Dlaczego warto czytać książki?

05/26/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Czytanie książek jest niezwykle ważne. Niestety nie każdy to rozumie. Zwłaszcza dziś w dobie internetu i otaczających wszystkich nowych technologii. Czytanie książek to jednak ogromna wartość. Dlaczego warto po nie sięgać?

Czytanie książek rozwija

Nie da się ukryć, że czytanie książek naprawdę rozwija. Przede wszystkim to sposób na rozwój języka i słownictwa. Dzięki temu nauczyć można się nie tylko lepszego wyrażania samego siebie, ale także rozumienia innych. Czytanie książek rozwija także myślenie i wyobraźnię. Dostarcza nowych idei i rozszerza świadomość. Choćby książka Hobbit stworzona przez Tolkiena (sprawdź polską wersję w Literia.pl), czy inne pozycje fantasy potrafią nauczyć nas zupełnie innego spojrzenia na świat.

Nowa wiedza

Czytanie książek dostarcza czytelnikom nowej wiedzy. Jest to choćby wiedza o innych krajach oraz kulturach. Dzięki temu stajemy się bardziej tolerancyjni i otwarci. To także wiedza o historii, nauce czy przyrodzie. To idealny sposób na poszerzenie własnych horyzontów.

Zrozumienie innych

Wspomniano już o takich wartościach jak tolerancja i otwartość. Czytanie książek w sposób zdecydowany pomaga w zrozumieniu innych. Nie tylko tych, którzy nas otaczają, ale także tych z przeszłości. Znajomość motywów wielu postaci historycznych pomaga często w zrozumieniu tego dlaczego dzisiejszy świat wygląda tak, a nie inaczej.

Zalety czytania książek można wymieniać w nieskończoność. Warto po nie sięgać i zachęcać do tego innych. Zwłaszcza młodych ludzi. Dzięki czytaniu ich świat może stać się po prostu lepszy. A to ogromna wartość.