Podstawy zdrowego żywienia

05/01/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Dietetyka przenika się z innymi dyscyplinami nauki. Właściwe odżywianie ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także na stan psychiczny człowieka.

Dietetyka kliniczna

Wsparcie leczenia chorych przez odpowiednią dietę to podstawowe zadanie dietetyki klinicznej. W księgarniach medycznych znajdziemy szeroki wybór podręczników i książek opisujących niemal wszystkie aspekty dietetyki klinicznej.

Dietetyka sportowa

Od dawna wiadomo, że dieta sportowców pomaga w zdobywaniu wysokich osiągnięć. Wytężony wysiłek fizyczny wymaga specjalistycznego żywienia. Opracowanie takiej diety jest możliwe dzięki wiedzy ekspertów.

Dietetyka a psychologia

Książki o dietetyce w tej kategorii często sprowadzają się do poradników. Jednak nie należy zrażać się tą formą, ponieważ wiele z nich opiera swoją treść na badaniach naukowych. Warto dobrze zapoznać się z autorem i tematyką książki, a wtedy z pewnością otrzymamy to czego potrzebujemy.

Dietetyka to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina naukowa, z tego powodu na rynku dostępnych jest wiele popularnych tytułów o tej tematyce. Książki o dietetyce to małe encyklopedia żywienia, które odpowiadają na pytania uczniów, studentów, zawodowych dietetyków ale również każdej innej osoby.

Bliższe informacje na tej stronie