Ebooki- produkt, który ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników

03/19/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Ebooki to produkt, który ma wiele zalet i pozytywnych cech. Jedną z nich jest łatwość obsługi. Toteż z ebooków mogą korzystać dorośli, dzieci, jak i seniorzy.

Co jeszcze mają w sobie ebooki?

A choćby to, że są tańsze od papierowych książek i znacznie prościej je kupić. Po drugie dzięki nim nie trzeba dźwigać stosy książek, bo ich cyfrowy odpowiednik można mieć w swoim komórkowym telefonie czy tablecie. Poza tym ebooki nie ulegną zagubieniu, pobrudzeniu i nie da się je zalać ani zamoczyć. Ebooki są bardzo przydatne, gdy w tradycyjnej bibliotece nie ma jakiejś pozycji czytelniczej. Poza tym przy odpowiedniej współpracy komputera i drukarki da się wydrukować ich całość lub wybrane fragmenty.

Dlaczego nie wszyscy lubią ebooki?

Przede wszystkim dlatego, że niektórym brakuje zapachu papieru i tej woni kurzu, która roztacza się nad bibliotecznymi książkami. Poza tym uważają, że czytanie książek na ekranie telefonu czy tabletu jest zbyt rozpraszające i męczące. Nie podoba im się również w fakt, że w ebooku nie ma fizycznej więzi z książką. Nie można jej dotknąć, ani nawet przewertować ręką kartek i poczuć jej zapachu. Zdaniem niektórych ebooki zabijają całą tę otoczkę związaną z procesem czytania i są tylko marną imitacją książek.

Zachęcam do nabycia na ibuk.pl