Zabawki kreatywne – gwarancja rozwoju dziecka

02/14/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Dość dużą popularnością cieszy się stwierdzenie, że dzieci nie lubią się uczyć. Nie jest to jednak prawda, a stosunek maluchów do przyswajania wiedzy w dużej mierze zależy od sposobu, w jaki będą prezentowane dane informacje. Bardzo dużo w tej kwestii mogą zmienić rodzice, ale również zabawki, którymi będą bawić się dzieci.

Kiedy nauka będzie szła w parze z zabawą dzieci z pewnością będą podchodziły do niej z ogromnym entuzjazmem. Psycholodzy już dawno odkryli, że pobudzanie szarych komórek poprzez zabawę ma najbardziej korzystny wpływ na ilość zapamiętanej wiedzy oraz motywacje dziecka. Najlepszym rozwiązaniem są więc zabawki kreatywne, które nie tylko sprawiają radość bawiącemu się dziecku i zapewniają mu rozrywkę, ale pobudzają je także do niestandardowego myślenia i wspierają jego rozwój poznawczy.

Do najbardziej popularnych zabawek kreatywnych należą wszelkiego rodzaju układanki, klocki, ale również wszystkie zestawy służące do samodzielnego wykonania przez dziecko konkretnych przedmiotów. Do ostatniej kategorii zaliczyć można: koraliki, zestawy gliny, którą należy uformować i pomalować, zestawy do wytwarzania perfum, origami czy wycinanki. Krótko mówiąc, są to przedmioty pozbawione konkretnej instrukcji, które zmuszają dziecko do samodzielnego myślenia. Warto pamiętać, że nawet najbardziej rozwijające zabawki nie zastąpią obecności i kontaktu z rodzicem. Dlatego, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na wspólną zabawa z dzieckiem. Zainteresować go zabawkami i pokazać mu w jaki sposób można ich używać.