Kryminały pełne napięcia

02/01/2020 Autor molksiazkowy Wyłączono

Fani kryminałów zazwyczaj jednoznacznie potrafią wskazać, za co uwielbiają tego rodzaju książki. Grono zwolenników lektury tego rodzaju jest bardzo rozbudowane i choć niektórzy krytycy literaccy jednoznacznie wskazują, że większość kryminałów nie należy do literatury najwyższych lotów, to jej wielbiciele wydają się w ogóle tym nie przejmować.

Dlaczego kryminały są tak popularne?

Z reguły ludzie szukają w książkach odskoczni od codzienności. Dobry kryminał dostarcza tego, czego nie dostarcza ich własne życie – burzy emocji, namiętności oraz zagadek nie do rozwikłania. Na przykład, książka Zaginiona H. Cobena ma w sobie wszystko to, czego wielbiciele literatury kryminalnej oczekują po swoich literackich wyborach. Czytelnik tak naprawdę do ostatnich stron książki nie może być pewny, jak ona się skończy. To właśnie to napięcie, które trzyma go przez całą lekturę sprawia, że nie może się on od niej oderwać i wciąż czeka na rozwiązanie zagadki.

Najpopularniejsze seriale kryminalne

Ogromna popularność kryminałów sprawiła, że czytelnicy uwielbiają czytać o kolejnych przygodach swoich ulubionych bohaterów. Przykładowo, książka Zaginiona H. Cobena, jest już dziewiątą częścią w swoim cyklu: https://literia.pl/zaginiona-18003

Serii kryminalnych na rynku czytelniczym jest o wiele więcej, także czytelnicy mają z czego wybierać i z pewnością znajdą wśród nich lekturę, która naprawdę ich zafascynuje i przyciągnie na dłużej. Warto czytać kryminały, bowiem dostarczają one takich dawek emocji, jakich nie dostarczyłby najlepszy film sensacyjny.