Zielona Mila jako klasyka literatury

11/10/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Stephen King bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych pisarze. Fani na całym świecie z niecierpliwością oczekują na każdą jego książkę. Wszyscy zgodnie twierdzą, że żadne inne lektury nie dostarczają im takiej dawki emocji, zaangażowania w historię oraz strachu.

Książka Zielona Mila – klasyka literatury

Zielona Mila: https://literia.pl/zielona-mila-4369 jest jedną z najbardziej popularnych książek autora. To właśnie w niej Stephen King podejmuje bardzo trudny temat więźniów skazanych na śmierć i pilnujących ich strażników. Lektura momentami bywa bardzo trudna i wyczerpująca emocjonalnie, nie jest trudno utożsamiać się ze strachem bohaterów, niepewnością jutra i wszystkimi ich emocjami. Czytelnicy jednak zgodnie twierdzą, że jest to książka, którą warto przeczytać. Wiele osób uznaje, że ta lektura na dobre już wpisała się na listę książek, które trzeba koniecznie znać. Popularności dodał jej jeszcze fakt, że została zekranizowana. Film uznaje się za arcydzieło i do dziś jest jednym z najchętniej oglądanych na świecie.

Co ma w sobie Stephen King?

Popularność autora to swego rodzaju fenomen. Mało który pisarz może pochwalić się tak ogromną rzeszą fanów na całym świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków i doczekały się mnóstwa ekranizacji. Każda nowa lektura znika z półek w księgarniach w ekspresowym tempie. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Stephen King jest królem gatunku. Pisze w przystępnym języku i doskonale przedstawia emocje, tak że czytelnikowi nie jest trudno przeżywać każdą sytuację, jakby sam znajdował się w jej centrum.