Słownik papierowy kontra internetowy

10/16/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Jeszcze kilkanaście lat temu na półkach w każdym domu piętrzyły się słowniki i encyklopedie dające odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Dziś wystarczy dostęp do Internetu, by móc uzyskać dokładną informację na każdy temat. Czy oznacza to kres książek papierowych?

Dobre źródło wiedzy dla dzieci


Wbrew pozorom Internet nie jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy przez dzieci. Nawet dorosłym trudno przebrnąć przez błędne lub szkodliwe treści, by znaleźć prawdziwe informacje. Idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z tego medium przez dzieci wspólnie z rodzicami. Jednak na co dzień bardziej przyda się papierowy atlas geograficzny lub słownik ortograficzny dla dzieci https://www.eduksiegarnia.pl/slowniki-encyklopedie . Wydawnictwa skierowane do najmłodszych pozwalają na lepsze przyswojenie wiedzy poprzez zamieszczenie dodatkowych ilustracji i wyjaśnień. Wszystko napisane jest odpowiednio dużą czcionką, która zachęca do samodzielnego czytania.

Słowniki wirtualne


Niewątpliwą zaletą Internetu jest szybkość i łatwość zdobycia wiedzy. Niestety ilość treści tam zamieszczanych jest tak ogromna, że odsianie tych bez wartości merytorycznej i zawierających błędne informacje, może sprawiać problem. Warto jednak korzystać z dostępu do elektronicznych wersji publikacji np. słownika ortograficznego dla dzieci lub wirtualnej wersji atlasu świata w 3D.

Papierowe wersje znowu modne


Wbrew pozorom ułatwiony dostęp do Internetu nie wymazał papierowego zapisu wiedzy z naszej pamięci. Posiadanie książek i słowników w wersji namacalnej stało się znów popularne. Tym bardziej, że do niektórych książek jak np. słownika ortograficznego dla dzieci, encyklopedii czy atlasu wraca się wielokrotnie.