Na boisku i poza nim

10/07/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Sportowcy bardzo często są zmuszeni do tego, aby posiadać co najmniej dwa oblicza. Na boisku i poza nim są to zupełnie inne osoby i są tacy przede wszystkim dlatego, że zbyt szczerzy i kontrowersyjni sportowcy są od razu wyłapywani przez media i często niesprawiedliwie piętnowani. Dlatego też w wywiadach przed i pomeczowych często dostajemy w odpowiedzi typowe lanie wody i zero konkretów, na które wiele osób czeka. Książka o siatkarzu Łukaszu Kadziewiczu zawiera jednak bardzo wiele konkretów i zainteresuje przede wszystkim tych, którzy żyją siatkarskimi emocjami od dziecka. 

Kariera siatkarska

Kariera zawodowego siatkarza na najwyższym poziomie trwa bardzo często nieco krócej niż ta piłkarska. Piłkarze wielokrotnie grają nawet po czterdziestce i zdarza się to szczególnie na pozycji bramkarzy. Siatkarze mający ponad 30 lat zastanawiają się już powoli o zakończeniu kariery i znalezieniu sobie jakiegoś nowego zajęcia. Wszystko przez szybko zużywające się stawy skokowe i mięśnie, które po wielu rehabilitacjach nie chcą się już w ten sam sposób regenerować. 

Dobra książka

Siatkarz grający kilkadziesiąt lat i podróżujący po świecie setki razy jest w stanie zebrać naprawdę sporo ciekawych anegdot, które nadają się w większości do podzielenia się z opinią społeczną. Fani siatkówki nie wybaczyliby z pewnością, gdyby wiele fascynujących historii nie ujrzało światła dziennego i zostało tylko wspomnieniem samego siatkarza. Książka o siatkarzu Łukaszu Kadziewiczu to zdecydowanie jeden z hitów i zbiór bardzo inspirujących wydarzeń.