bestsellery książkowe

Polskie książki w Wielkiej Brytanii

10/03/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Życie na obczyźnie nie jest piękne. Oczywiście żyje się nam wygodnie, ale czasem człowiek po prostu chciałby poczuć się jak w domu. Podejść do regału, wybrać ulubiona książkę i posiedzieć w fotelu z lampką wina lub herbatą bez mleka, a z cytryną.

Gdzie uzupełnić zapasy książkowe?

W Polsce bestsellery książkowe można kupić w każdej księgarni, a sieciowe księgarnie są umiejscowione praktycznie w każdym centrum handlowym. Gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii sprawa nie jest już taka prosta. Lektury czy podręczniki szkolne możemy zakupić w polskich sklepach. Często są tam też propozycje z gatunku literatury popularnej, jednak czasem ciężko odnaleźć coś przyjemnego do przeczytania. Dzięki rozwojowi social media łatwiej przeprowadzić wymianę książek miedzy Polakami, którzy mieszkają niedaleko siebie w Wielkiej Brytanii. Jest to doskonały sposób na rozbudowę swojej biblioteczki domowej o nowe propozycje. Niestety także tutaj musimy się ograniczać do oferowanych propozycji. Najlepszym rozwiązaniem są księgarnie internetowe. Wszystkie topowe bestsellery książkowe możliwe do zamówienia w polskiej księgarni Rewolucja w jednym miejscu, z dostawą do domu.

Dlaczego warto czytać po polsku?

Pielęgnacja rodzimego języka powoduje mniejszą tęsknotę, a jednocześnie ułatwia załatwianie spraw w czasie pobytu w ojczyźnie. Czytanie pozwala także przenieść się do polskich realiów i jest furtką dla wyobraźni o tym, jak aktualnie wygląda życie w Polsce.