Biografie sportowców, które warto przeczytać

08/08/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Popularne w ostatnich latach książkowe biografie sportowców to taki rodzaj książek: https://literia.pl/ksiazki/biografie/biografie-sportowcow, które w ostatnim czasie najszybciej znikają z półek księgarni stacjonarnych, internetowych oraz w wypożyczalniach. Skąd taka ich popularność? Dlaczego warto czytać biografie? Odpowiedź poniżej. 

1. „Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka”

To prawdziwy hit wśród biografii. Joanna Jędrzejczak opisuje w niej swoją karierę oraz drogę do sukcesu, która nie zawsze usłana jest różami. To opowieść o sile kobiecej (która nie jest zawarta tylko w mięśniach), ale i mocnym charakterze. To książka, którą powinni przeczytać zarówno panie, jak i panowie. 

2. „Jakub Błaszczykowski. Kuba”

Książkowe biografie sportowców, szczególnie piłkarzy cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród młodych ludzi, jak i tych starszych. Kuba Błaszczykowski, to jeden z tych piłkarzy, którego historię trzeba poznać. To człowiek o niezwykle dobrym sercu i silnym charakterze. To osoba bardzo rodzinna i uczuciowa. To sportowiec pełen pasji, samozaparcia i dyscypliny. Ta książka to plusy i minusy ciężkiej drogi, którą musiał przejść w swoim życiu. 

3. „Spod zamarzniętych powiek” – Adam Bielecki i Dominik Szczepański

Ci, co interesują się górską wspinaczką – na pewno wiedza o kim mowa. 

Adam Bielecki, czyli pierwszy zdobywca Gaszerbrum i Broad Peak zimową porą – to niezwykła osobowość. W tej książce opisuje bowiem wszystkie swoje wyprawy, ciężkie warunki z którymi przyszło mu się zmierzyć. To opowieść o ludziach, nadprzyrodzonej sile i woli walki. W tej książce, czytelnicy znajdą odpowiedź, dlaczego i za co niektórzy kochają góry.