Kilka słów o czytaniu książek

07/08/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Czytanie książek to takie samo hobby jak każde inne, jedni lubią czytać, inni wolą gotować czy oglądać filmy. Z całą pewnością nie warto oceniać ludzi po liczbie przeczytanych książek. Mimo, że w Polsce nie ma problemu z dostępnością do literatury, to za granicą będąc, nie sposób nie zauważyć, że wybór jaki proponują angielskie księgarnie jest dużo większy.

Klimat brytyjskich księgarni

Miłość do literatury nie zależy od miejsca przebywania. Jeśli ktoś kocha czytać książki, to będzie to robił wszędzie. Sam fakt przebywania za granicą nie przeszkodzi tym, którzy uwielbiają ten rodzaj relaksu, jaki zapewnia książka lub audiobook. Jednak ogromna dostępność stylowych, pełnych uroku księgarni sprawia, że chciałoby się porzucić każdą inną czynność i czytać, czytać i czytać. Biblioteki do których praktycznie każdy może wejść i skorzystać z przebogatych księgozbiorów będących dosłownie na wciągnięcie ręki? Ten klimat trzeba poczuć na własnej skórze.

Dodatkowe korzyści czytania i słuchania książek

Pomijając oczywiste zalety udziału w tej kulturze, jaką jest czytanie książek, nie można pominąć, że dla Polaka przebywającego za granicą, ta czynność ma jeszcze dodatkowy wymiar. Język literacki, jaki spotykamy w książkach idealnie nadaje się do nauki języka obcego. Czytanie to też poznawanie nowych słów i wyrażeń. Jeśli mowa o nauce języka, to idealne do tego wydają się być audiobooki, bo oprócz nowego słownictwa można od razu zaznajomić się z jego wymową.