Edukacja dzieci i gry w karty

03/18/2019 Autor molksiazkowy Wyłączono

Dziecko potrzebuje w swoim życiu regularnych atrakcji oraz dobrej rozrywki. Czas spędzony z rodzicami, czy ze znajomymi grając w piłkę, lepiąc bałwana zimą, bawiąc się w chowanego, czy korzystając z innych aktywności, jest bardzo istotny i uczy zrozumienia z grupą. Jednak również wiele możliwości edukacyjnych dają gry karciane

Zalety gier karcianych dla dziec

Gry karciane dla dzieci mają wiele wartościowych funkcji. Potrafią ćwiczyć takie elementy jak spostrzegawczość dziecka, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, zręczność, zdolność planowania i organizacji, a także szybką reakcję i refleks. Ważne jest, aby były one także zabawą.
Jest to doskonała opcja, aby rodzice złapali lepszy kontakt z dzieckiem – te gry potrafię edukować także dorosłych.

Rodzaje gier dla dzieci

Jedną z najpopularniejszych gier karcianych dla dzieci jest Uno. Działa ona na podobnej zasadzie jak słynne makao. W konsekwencji najważniejsze jest, aby się pozbyć wszystkich kart. Należy je dopasowywać do siebie pod względem kolorów (czerwony, żółty, niebieski i zielony) oraz liczb. Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie ponad 500 punktów. Podczas zabawy można zamieniać się kartami z innymi graczami albo wykonywać zadania specjalne.
Słynną grą jest także wojna. W tym przypadku używa się talii kart ograniczonej do figur od 9 do asa (czasem także jokera). Z młodszymi dziećmi, które jeszcze mogą nie poznawać wszystkich kart i nie mieć pewności, czy król jest ważniejszy od waleta, można wybrać karty np. od 2 do 10.