Żona Modna, dlaczego warto przeczytać?

Żona Modna, dlaczego warto przeczytać?

Jeszcze jakiś czas temu satyra, jako gatunek literacki była bardzo często wybierana. Teraz niestety została odrobinę zapomniana, jednak warto przypomnieć sobie na czym polegał jej fenomen i idealne w tym celu będą satyry Ignacego Krasickiego, które są nadal na czasie, bo poruszają również obecne problemy i trudności. Jedną z pozycji wartych przeczytania jest książka Żona Modna. 

O czym jest?

Książka opisuje bardzo powszechny problem, jakim jest nadmierne przejmowanie się wyglądem zewnętrznym, przy totalnym zapominaniu o uczuciach i emocjach. Bohaterka książki to kobieta, która ma za nic uczucia innych, bo interesuje ją tylko wygląd, który zawsze musi być w jej mniemaniu perfekcyjny i z klasą. 

Niestety bohaterka nie zdaje sobie sprawy, że bardzo często osiąga efekt odwrotny i wygląda wręcz komicznie. Niczym się jednak nie przejmuje, bo interesuje ja tylko to, aby zawsze mieć na sobie drogie i ciężko odstępne jak na tamte czasy ubrania, które funduje jej oddany mąż. Nie jest jednak szczęśliwy i, mimo że książka mówi o parze osób to nie ma tam miejsca na miłość, szacunek i zrozumienie. Kobieta bowiem jest zaślepiona tylko tym, aby zawsze wyglądać perfekcyjnie i jak najlepiej nie zwracając uwagi na kwestie uczuć, czy emocji innych. Męczy tym nie tylko swojego męża, który mimo wszystko jest bardzo oddany, ale także swoja służbę i wszystkich ludzi, których ma w swoim otoczeniu. Jest to więc opowieść humorystyczna z przeplataniem elementów smutnych i bardzo dających do myślenia również teraz.

Comments are closed.